Strona gówna | O firmie | Porady | Produkty | Aktualności | Gatunki | Galeria | Kontakt

Ptaki w naszym ogrodzie

2016-02-20

Sikorka, mazurek, kowalik i inne…

          Od kiedy zamieszkaliśmy we własnym domu obserwacja ptaków stała się naturalną, codzienną przyjemnością. Była to także doskonała lekcja rozróżniania gatunków w naturze. Wiele z nich możecie zobaczyć w naszych galeriach.

          Kiedy zaczęłam spisywać gatunki, które nas odwiedziły okazało się, że powstała całkiem spora lista. Te, które znajdują się na początkowych pozycjach to już „domownicy” – każdego dnia zaglądają do swoich stołówek przed naszym domem.  Przedstawiciele ostatnich ośmiu gatunków odwiedzili nas tylko raz, dlatego tym bardziej traktujemy to jako zaszczyt J Dla mnie jednak największą radością było, gdy pierwszy raz odwiedził nas szczygieł. Najpierw jeden, później stadko. Ze względu na kolorowe ubarwienie bardzo je lubię, jednak długo znałam tylko ze zdjęć. Już traciłam nadzieję, że zawitają do nas (chociaż karmniki specjalne dla szczygłów z przeznaczonym dla nich pokarmem - tzw. murzynkiem od dawna wisiały w ogrodzie). A jednak cierpliwość opłaciła się.  Pewnego dnia patrzę do ogrodu i…  jest! Początkowo tylko jeden – może zwiadowca? Przez następne dni pojawiały się już w grupie. Życzę każdemu miłośnikowi ptaków ( i nie tylko…) takiego spotkania :-)

A może macie własne ciekawe zdjęcia? Chętnie zaprezentujemy je w galeriach na naszej stronie.

Oto lista naszych ogrodowych gości.

1. Sikorka bogatka

2.Sikorka modraszka

3. Mazurek

4.Wróbel

5. Sroka

6.Sójka

7.Bażant

8.Kos

9.Sierpówka

10. Szpak

11.Krogulec

12.Zięba

13.Jaskółka

14.Dzwoniec

15.Kopciuszek

16.Rudzik

17.Dzięcioł duży

18.Dzięcioł zielono siwy

19.Kowalik

20.Muchołówka

21.Czyż

22.Kulczyk

23.Szczygieł

24.Sikorka uboga

25.Słowik szary

26.Wilga

27.Kwiczoł

28.Dziwonia

29.Mysikrólik

30.Grubodziób

Zapisz się do naszego newslettera:
Akceptuję politykę prywatności
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez Kochamptaki, tj. w celu przesyłania mi informacji handlowych Kochamptaki drogą elektroniczną, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych (Dz.U.2002.101.926 z późn. zm.)