Strona gówna | O firmie | Porady | Produkty | Aktualności | Gatunki | Galeria | Kontakt

Tarantula pluszowa

Stan:  Niedostepny
Cena:
61.50 zł brutto
Zapytaj o produkt
Tarantula wykonana została z wyjątkowo miękkiego, miłego i przyjemnego w dotyku materiału najwyższej jakości.
Sympatyczna mordka oraz milusieńki materiał natychmiast zachęcają do przytulania jej.
Ten słodziak z pewnością zyska sympatię małych milusińskich (choć nie tylko ich:-))

Wielkość:

długość tułowia 25 cm

rozpiętość nóg 40cm


Jest to doskonały prezent mikołajkowy, gwiazdkowy oraz na wiele innych okazji.


WARTO WIEDZIEĆ

Angielska nazwa tych pająków to Mexican Redknee Tarantula.

Nazwa polska: ptasznik czerwonokolanowy.

Dodać jednak trzeba, że ptaszniki z tarantulami nie są spokrewnione.

Gatunek ten charakteryzuje się bardzo pięknym ubarwieniem utrzymanym przede wszystkim w kolorystyce czarnej i pomarańczowej. Jest zatem niezwykle atrakcyjnym nabytkiem hodowlanym. Zresztą, taka uroda sprawiła, że pająki te w naturalnych warunkach są dzisiaj już rzadkością – podlegają ochronie jako zagrożony gatunek. Objęty jest Konwencją Waszyngtońską. Nieporównywalnie więcej tych zwierząt żyje aktualnie w niewoli. 

Ciało tego pająka pokryte jest cienkimi włoskami.

Pierwsze dwie nogi służą dotrzymania zdobyczy, a pozostałe sześć do chodzenia. Jeśli któraś noga zostanie zgubiona, odrasta w ciągu 7 lat.

Pająki te zaliczane są do gatunków łagodnych, chociaż oczywiście trafić można na osobniki przejawiające spora agresję. Ich jad nie jest na tyle silny, aby stanowił dla człowieka jakiekolwiek zagrożenie. Są to przedstawiciele długowiecznych pająków – samice w sprzyjających warunkach żyją nawet i dwadzieścia lat (samce nieporównywalnie krócej). Zwierzęta te żywią się żabami, małymi ptakami, insektami, myszami oraz innymi pająkami.

 


Maskotka pochodzi z kolekcji Amerykańskiej Firmy Wild Republic, która w swojej ofercie posiada najszerszą ofertę maskotek oraz zabawek z wizerunkiem zwierząt. Wszystkie maskotki Wild Republic wykonane są na wzór prawdziwych zwierząt, z uwzględnieniem koloru, struktury oraz znaków szczególnych.


Ta unikatowa kolekcja zabawek edukuje dzieci w Stanach Zjednoczonych, Australii, Wielkiej Brytanii już od 1979 roku. Wspierana jest przez światowej rangi instytucje takie jak National Geographic, The Natural History Museum, AZA oraz the Auatralia Zoo.


Zapisz się do naszego newslettera:
Akceptuję politykę prywatności
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez Kochamptaki, tj. w celu przesyłania mi informacji handlowych Kochamptaki drogą elektroniczną, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych (Dz.U.2002.101.926 z późn. zm.)