Strona gówna | O firmie | Porady | Produkty | Aktualności | Gatunki | Galeria | Kontakt

Dinozaur Diplodocus

Stan:  Niedostepny
Cena:
77.99 zł brutto
Zapytaj o produkt


DINOZAUR wykonany został  z  miękkiego, miłego i przyjemnego w dotyku materiału najwyższej jakości.

 

Długość maskotki to 53 cm.
Wysokość 32 cm

Kolory:zielono-szary z błyszczącymi łuskami

 

Ta wyjątkowa, nietypowa zabawka z pewnością zachwyci wielu małych dociekliwych milusińskich i rozbudzi w nich ciekawość poznawania świata.

Jest to doskonały prezent mikołajkowy, gwiazdkowy oraz na wiele innych okazji.

Zabawka pozwala zapoznać dziecko z ciekawostkami przyrodniczymi i uwrażliwiać na piękno otaczającej przyrody.

 

 

Warto wiedzieć:

Diplodok (Diplodocus – łac. podwójna belka) – jeden z największych rodzajów dinozaurów , żyjący w późnej jurze  (kimeryd – tyton, około 155-146 mln lat temu).

Jak wszystkie zauropody , był czworonożny, z masywnymi kończynami i bardzo małą czaszką  w stosunku do wielkości ciała. Cały kręgosłup , łącznie z szyjnym, był ustawiony równolegle do ziemi. Czaszka bardzo lekka, o ażurowej budowie, posiadała liczne otwory. Zęby niezróżnicowane, niewielkie, obecne tylko w przedniej części pyska, służyły wyłącznie do zrywania pokarmu i nie nadawały się do przeżuwania. Puszka mózgowa  była bardzo mała, zawierała mózg  o szacowanej wadze 0,5 kg. Szyja długa (przy 27 m długości całego osobnika szyja osiągała 7 m), posiadała 15 kręgów  szyjnych. Ogon bardzo długi, złożony z 80 kręgów. Kręgi diplodoka, z wyjątkiem końcowych kręgów ogonowych, posiadały komory powietrzne, co zmniejszało wagę zwierzęcia. Szkielet diplodoka jest najbardziej kompletny z dotychczas zrekonstruowanych szkieletów zauropodów.
 

Maskotka pochodzi z kolekcji Amerykańskiej Firmy Wild Republic, która w swojej ofercie posiada najszerszą ofertę maskotek oraz zabawek z wizerunkiem zwierząt. Wszystkie maskotki Wild Republic wykonane są na wzór prawdziwych zwierząt, z uwzględnieniem koloru, struktury oraz znaków szczególnych.

Ta unikatowa kolekcja zabawek edukuje dzieci w Stanach Zjednoczonych, Australii, Wielkiej Brytanii już od 1979 roku. Wspierana jest przez światowej rangi instytucje takie jak National  Geographic, The Natural History Museum, AZA oraz the Auatralia Zoo.  

Zapisz się do naszego newslettera:
Akceptuję politykę prywatności
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez Kochamptaki, tj. w celu przesyłania mi informacji handlowych Kochamptaki drogą elektroniczną, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych (Dz.U.2002.101.926 z późn. zm.)